top of page

יוגה

חנן אלון סטודיו ליוגה וטיפולים

יוגה

​שיעורי היוגה בסטודיו "באלאנס" גבעתיים, למתחילים ומתקדמים במטרה לשפר את הבריאות. להיכנס לכושר, להוריד את רמות המתח והלחץ, למנוע ולהקל על כאבי הגב, מפרקים ושרירים, שיפור יציבה, חיזוק והגמשת הגוף, שיפור הביטחון והדימוי העצמי והשקטת המחשבות.

היוגה שאני מלמד היא בד"כ דינאמית היוצרת חוסן פיזי ונפשי מצד אחד ורוך מצד שני, הסגנון נקרא "פאוור יוגה".


מטרת היוגה בשבילי היא לשים דגש על הקשבה והתבוננות פנימה. נלמד לרכך את הגוף ע"י תנועתיות וכיצד לרכך את ה-Mind בעזרת נשימות והשקטת תנודות המחשבות, כל זאת כדי להתחבר למי שאנו באמת בכאן ועכשיו ולאפשר תחושות של סיפוק, שמחה וחופש.

כשמתרגלים יוגה מתעוררת תחושה של שמחה בלב, החיוך זורח על הפנים, טרדות היומיום מפחיתות את עוצמתן והרגשה חזקה מתעוררת של חיבור ללב, לגוף ולנשמה.
דמיינו שאתם לוקחים פסק זמן של שעה מהחיים, רק בשביל עצמכם ולא בשביל אף אחד אחר. 

שיעור יוגה פרטי

מיועד לתלמידים המעוניינים בתרגול אינטימי ומותאם אישית. מאפשר מרחב לשאלות, קבלת תיקונים ודגשים אשר קשה לקבל אותם במסגרת שיעור קבוצתי.

תרגולי יוגה בלימוד פרטי מותאם לקבוצות קטנות ויחידים, כאשר כל אחד ואחת מתרגל על פי הקצב האישי שלו. כולם יכולים ללמוד ולתרגל, גם מתחילים וגם מתקדמים.

תרגול אחד על אחד מאפשר התמקדות בעבודה עם פציעות, מחלות כרוניות או מצבים רגשיים מסוימים, ולהתאים למתרגל תנוחות ותרגילים המסייעים לשיקומו. מצבים כגון: פציעת ברכיים, גב, בעיות צוואר או מחלות מסוימות, או מבנה שלד מסוים.

 

השיעור מבוסס על פי מספר כלי עבודה רכות ו/או אקטיביות מתוך שיטת “פאוור יוגה” (Power-yoga) המשלבת פעילות פיזית דינמית ואינטנסיבית, נשימה אקטיבית קצבית ומלאה, והגברת יכולת הריכוז. שיטה זו, תורמת למיצוי היכולות הגופניות של כל אחד ואחת, ופיתוח היכולות המנטליות. שילוב זה יוצר גמישות, כוח פיזי, כושר גופני וסיבולת גבוהה, עמידות וחוסן גופני ומנטלי.

חנן אלון סטודיו ליוגה וטיפולים
חנן אלון סטודיו ליוגה וטיפולים

שיעור יוגה קבוצתי

התרגול מותאם לצרכים הייחודיים של כל תלמיד ותלמיד. בשיעורים נלמד להכיר את הגוף מבפנים, לשים לב לתחושות, להתבונן על הנשימה ולראות איך היא משפיעה ומחוברת לכל תנועה בגוף.

התרגול משלב מספר מרכיבים:

באנדות – נעילות אנרגטיות,המאזנות את מערכות הגוף ועוזרות בהחזקתו באופן יעיל במעברים בין האסאנות (תנוחות) ובאסאנות עצמן.

 

פרניאמה – נשימה בשם “אוג’אי”, המרחיבה את בית החזה, מסייעת להעלאת הריכוז, ומעניקה אנרגיה לגוף.

 

ויניאסה – מעברים המסייעים לשחרור שרירי הגב ולהנעת האנרגיה באופן בו הדופק עולה וסיבולת לב ריאה משתפרת.

השפעות תרגול יוגה

תרגול תנוחות יוגה בשילוב תרגילי נשימה, מטהרים את הגוף ואת הנפש ממשקעים שמצטברים בחיי היום יום.


התנוחות שומרות על הגוף יציב וקל ובאותה מידה - שומרות על הכרתנו - יציבה וקלה. הם מחזקות את הגוף ומשחררות אותו ממחלות. מפחיתות עייפות ומרגיעות את הנפש.


איך זה קורה?- בכל תנוחה ממוקמים האיברים באופן שונה, התנוחות עובדות באופן ישיר על אותם אברים (מחממות, מקררות, מרחיבות, מכווצות וכו').
תרגול קבוע של מתיחות מסדיר את המערכות הפיזיולוגיות והנפשיות.
אפשר לתרגל יוגה בכל גיל ובכל מצב. היוגה אינה תחרותית אלא התמודדות אישית, בקצב ובתהליך של האדם עם עצמו.


מידת הגמישות והיכולות לבצע תנוחות מורכבות דורשות אימון ממושך, הן לכשעצמן אינן המטרה הסופית, זהו כלי נוסף שדרכו מתפתחת המודעות לגוף ולנפש. מתוך גישה זו יכול כל אדם בכל מצב גופני ונפשי לתרגל ולהפיק תועלת.

bottom of page