top of page

יוגה

חנן אלון סטודיו ליוגה וטיפולים

יוגה

​שיעורי היוגה בסטודיו "באלאנס" גבעתיים, למתחילים ומתקדמים במטרה לשפר את הבריאות. להיכנס לכושר, להוריד את רמות המתח והלחץ, למנוע ולהקל על כאבי הגב, מפרקים ושרירים, שיפור יציבה, חיזוק והגמשת הגוף, שיפור הביטחון והדימוי העצמי והשקטת המחשבות.

היוגה שאני מלמד היא בד"כ דינאמית היוצרת חוסן פיזי ונפשי מצד אחד ורוך מצד שני, הסגנון נקרא "פאוור יוגה".


מטרת היוגה בשבילי היא לשים דגש על הקשבה והתבוננות פנימה. נלמד לרכך את הגוף ע"י תנועתיות וכיצד לרכך את ה-Mind בעזרת נשימות והשקטת תנודות המחשבות, כל זאת כדי להתחבר למי שאנו באמת בכאן ועכשיו ולאפשר תחושות של סיפוק, שמחה וחופש.

כשמתרגלים יוגה מתעוררת תחושה של שמחה בלב, החיוך זורח על הפנים, טרדות היומיום מפחיתות את עוצמתן והרגשה חזקה מתעוררת של חיבור ללב, לגוף ולנשמה.
דמיינו שאתם לוקחים פסק זמן של שעה מהחיים, רק בשביל עצמכם ולא בשביל אף אחד אחר. 

שיעור יוגה פרטי

מיועד לתלמידים המעוניינים בתרגול אינטימי ומותאם אישית. מאפשר מרחב לשאלות, קבלת תיקונים ודגשים אשר קשה לקבל אותם במסגרת שיעור קבוצתי.

תרגולי יוגה בלימוד פרטי מותאם לקבוצות קטנות ויחידים, כאשר כל אחד ואחת מתרגל על פי הקצב האישי שלו. כולם יכולים ללמוד ולתרגל, גם מתחילים וגם מתקדמים.

תרגול אחד על אחד מאפשר התמקדות בעבודה עם פציעות, מחלות כרוניות או מצבים רגשיים מסוימים, ולהתאים למתרגל תנוחות ותרגילים המסייעים לשיקומו. מצבים כגון: פציעת ברכיים, גב, בעיות צוואר או מחלות מסוימות, או מבנה שלד מסוים.

 

השיעור מבוסס על פי מספר כלי עבודה רכות ו/או אקטיביות מתוך שיטת “פאוור יוגה” (Power-yoga) המשלבת פעילות פיזית דינמית ואינטנסיבית, נשימה אקטיבית קצבית ומלאה, והגברת יכולת הריכוז. שיטה זו, תורמת למיצוי היכולות הגופניות של כל אחד ואחת, ופיתוח היכולות המנטליות. שילוב זה יוצר גמישות, כוח פיזי, כושר גופני וסיבולת גבוהה, עמידות וחוסן גופני ומנטלי.

חנן אלון סטודיו ליוגה וטיפולים
 • :הגישה שלי לטיפול
  הבסיס של גישת העבודה שלי הוא הקשר ההוליסטי, הישיר וההדוק בין גוף לנפש. לאורך השנים ראיתי וחוויתי זאת במצבים רפואיים כה רבים. אנשים שמגיעים למשל עם בעיה פיזית כמו גב תפוס ומופתעים מאוד לגלות שהם מחזיקים בגוף רגשות כמו פחד או כעס מההווה או העבר "שנתקע ברקמות"-בחלקים השונים של הגוף כמו למשל בשרירים, מפרקים ועוד. אם אתם שואלים את עצמכם איך זה קורה שרגשות יכולים לגרום לתסמינים גופניים (כמו מתח שרירי או כאב)?, אז בטח יצא לכם לחוות תחושות של "פרפרים בבטן" לקראת מבחן גדול או הרצאה מול קהל, תחושות של כאב בבית החזה לאחר פרידה מבן או בת זוג. לפעמים אנחנו מודעים למה שאנחנו מרגישים בגוף וישנם מקרים שאנחנו לא מודעים ואז הגוף מחזיק את אותם רגשות ןאנחנו לומדים לעשות את הניתוק המנטלי מהם, אך זה לא אומר שהרגש השתחרר או שלא עלול ליצור בעיה כאשר הוא לא מקבל ביטוי וזה עשוי להמשיך ולהשפיע על הגוף. זה נובע מהאופן שבו המוח ומערכת העצבים מעבדים רגשות. לפעמים אנחנו יכולים להרגיש רגשות כמו: כעס בראש או בחזה. עצב שחונק את גרוננו. חרדה ופחד בבטן ובמעיים ועוד. החברה שלנו מחנכת אותנו שרפואה מדעית היא הפתרון האולטימטיבי לבעיות הבריאות שלנו ולכן חשיבותו של הקשר בין גוף לנפש נדחק לפינה. הטיפול שאני מציע בקליניקה משלב כלים רבים מתחום מקצועות הטיפול במגע (עיסויים), פסיכותרפיה גופנית, יוגה, ועוד. העבודה שלי היא עם התייחסות ישירה לגורמים המנטליים, רגשיים והתנהגותיים שיצרו קודם לכן את הבעיה או הכאב. אני מאמין ביכולת הריפוי העצמי של גופנו וביכולת שלנו להשפיע על מצבנו באמצעות שמירה על אורחות חיים בריאות. השאיפה שלי היא לעזור לאנשים לגלות את הכוח שעומד לרשותם, מול סערות החיים והתמודדות עם חולי, באמצעות כלים פרקטיים וישימים.
 • גישת העבודה שלי מבוססת על פי:
  ד"ר וילהלם רייך (מתלמידיו ועמיתו של "זיגמונד פרויד"-אבי הפסיכואנליזה) ואבי שיטת "הפסיכותרפיה גופנית". "פסיכו” (נפש) ו”תרפיה” (טיפול). טיפול בפסיכותרפיה גופנית הינו טיפול הוליסטי המשלב את הגוף עם הנפש. רייך, פסיכיאטר במקצועו, הבין שמעבר לטיפול בשיחות, חייבת להיות התייחסות לגוף ולנשמה של האדם. “רגשות מודחקים מתהווים למתח בשרירים ויוצרים שריון בגוף” (כך אמר), הוא סבר שטראומות החיים, כמו הזיכרונות והרגשות המודחקים, כלואים בגוף, בשרירים ברקמות ובמפרקים. טכניקות מגע ועיסוי רבות ומגוונות הלקוחות משיטות שונות כגון: עיסוי שוודי, רקמות עמוקות, עיסוי תאילנדי ושיאצו המשתלבות בתוך העבודה בהתייחסות ישירה לבעיה או הכאב שהגוף מחזיק והיכולת לאפשר לגוף להתרכך ולשחרר מתחים תוך כדי דיאלוג עם המטופל. *הערה: הטיפול אצלי בקליניקה הוא שונה מעיסוי בספא. בד"כ בספא המטפל עובד רק על הגוף הפיזי (שזה דבר טוב כשלעצמו), אך למטפל בעיסוי ספא אין לו את הידע והכלים המקצועיים לתקשר עם המטופל מבחינה רגשית ולשחרר כאב רגשי מהגוף והרקמות. חשוב לציין שהעבודה כאן היא משולבת גם פיזית וגם רגשית ולכן חשובה הבנה זו של הגישה שעובדת באופן יעיל יותר ויוצרת שינוי לטווח זמן ארוך יותר מאשר עבודת עיסוי רגילה (ראה הרחבה "למי הטיפול מתאים" בהמשך). יוגה – שיטה נפלאה זו המשתלבת בתוך ארגז הכלים והתהליך הטיפולי ומאפשרת תנועה, מתיחות ותנוחות יוגיות, טכניקות נשימה, חיזוק, גמישות והרגעה על מנת להקל על הכאב או הקושי והאפשרות לתרגל זאת גם ביום יום כתירגול תומך ביצירת שינוי. לואיז היי (Louise Hay) – מרצה, מטפלת וסופרת אמריקאית ידועה בתחום הרוחניות אשר סייעה לעצמה ולאנשים רבים לגלות את הפוטנציאל האישי שלהם ולעזור להם להתרפא ממחלות בעזרת שינוי חשיבה. ההבנה היא הקשר הסימביוטי בין גוף לנפש ועל כך שכל המחלות שלנו קשורות קשר בלתי ניתן להפרדה למצבנו הנפשי. באמצעות טיפול בנפש, חשיבה חיובית, אמונה ואופטימיות, כך האמינה, ניתן לשנות כל דבר בחיינו, גם מחלות סופניות. אסתר/אברהם היקס (Ester hicks) - מרצה וסופרת השראה אמריקאית המדברת הרבה על חוקי היקום, על היכולת שלנו להתחבר למי שאנחנו באמת ועל היכולת שלנו להיות מאושרים ע"י שינוי מחשבות ואמונות מגבילות. העבודה היא על פי חוק המשיכה ביקום ״דומה מושך דומה״ , זהו חוק אוניברסלי שאומר שכל מחשבה שלנו יוצרת רטט, אות, וכשאנו מתמקדים במחשבה שיוצרת רגש הרטט שלה מתחזק וכך אנו יכולים "למגנט" לחיינו כל דבר שנרצה כגון: אושר, הצלחה, זוגיות, שפע ועוד. וכמובן להתגבר על מכשולים שמעכבים אותנו מלהשיג זאת.
 • :בואו נבין מהו כאב
  כאב מוגדר כתחושה סובייקטיבית לא נעימה שקשורה בחוויה. שני אנשים חווים ומגיבים לכאב באותו המקום אך באופן שונה, מכיוון שהמסרים המועברים למוחנו על ידי הכאב מתורגמים באופן שונה אצל אנשים שונים.
 • ומהו כאב מתמשך?
  כאב שחוזר על עצמו (למשך שבועות, חודשים ושנים), גורם לירידה משמעותית באיכות החיים, נובע מהתנהלות לא נכונה במכלול החיים של האדם ברמה הפיזית, מנטלית, רגשית, במערכות היחסים, ביומיום ועוד. הרפואה לא תמיד מצליחה למצוא את הפתרון לבעיה, ולפעמים היא יכולה רק להקל זמנית את הכאב ע"י משככי כאבים (שעלולים לפגוע בכבד ולטשטש את הבעיה ואת הפתרון שלה) או ניתוחים ואופציות פולשניות לא הכרחיות.
 • מה גורם לנו הכאב המתמשך?
  כאב מתמשך זוהי בעיה המשבשת את אורח החיים, היא גוזלת את שמחת החיים שלנו. הכאב הופך כל פעולה פיזית לקשה ומפחידה והוא בד"כ על רקע נפשי/רגשי שתקוע בגוף ושלא קיבל ביטוי באופן חופשי ופתוח. למדנו להדחיק, להתנתק או לדכא את רגשותינו כדי להימנע מפגיעות או מפני שזה מה שלמדנו בילדותנו. סיבה אחרת לכאב היא מפני שאנחנו לא ממש יודעים איך להתמודד עם הרגשות שלנו. הדחקת רגשות לפעמים יכולה להיות פתרון לטווח קצר מועד, אבל ברגע שהרגשות לא מעובדים הם יצוצו בהמשך בתור סימפטומים או מחלות גופניות. הגוף ירצה לפלוט ולזרוק החוצה את מה שהודחק.
חנן אלון סטודיו ליוגה וטיפולים

שיעור יוגה קבוצתי

התרגול מותאם לצרכים הייחודיים של כל תלמיד ותלמיד. בשיעורים נלמד להכיר את הגוף מבפנים, לשים לב לתחושות, להתבונן על הנשימה ולראות איך היא משפיעה ומחוברת לכל תנועה בגוף.

התרגול משלב מספר מרכיבים:

באנדות – נעילות אנרגטיות,המאזנות את מערכות הגוף ועוזרות בהחזקתו באופן יעיל במעברים בין האסאנות (תנוחות) ובאסאנות עצמן.

 

פרניאמה – נשימה בשם “אוג’אי”, המרחיבה את בית החזה, מסייעת להעלאת הריכוז, ומעניקה אנרגיה לגוף.

 

ויניאסה – מעברים המסייעים לשחרור שרירי הגב ולהנעת האנרגיה באופן בו הדופק עולה וסיבולת לב ריאה משתפרת.

השפעות תרגול יוגה

תרגול תנוחות יוגה בשילוב תרגילי נשימה, מטהרים את הגוף ואת הנפש ממשקעים שמצטברים בחיי היום יום.


התנוחות שומרות על הגוף יציב וקל ובאותה מידה - שומרות על הכרתנו - יציבה וקלה. הם מחזקות את הגוף ומשחררות אותו ממחלות. מפחיתות עייפות ומרגיעות את הנפש.


איך זה קורה?- בכל תנוחה ממוקמים האיברים באופן שונה, התנוחות עובדות באופן ישיר על אותם אברים (מחממות, מקררות, מרחיבות, מכווצות וכו').
תרגול קבוע של מתיחות מסדיר את המערכות הפיזיולוגיות והנפשיות.
אפשר לתרגל יוגה בכל גיל ובכל מצב. היוגה אינה תחרותית אלא התמודדות אישית, בקצב ובתהליך של האדם עם עצמו.


מידת הגמישות והיכולות לבצע תנוחות מורכבות דורשות אימון ממושך, הן לכשעצמן אינן המטרה הסופית, זהו כלי נוסף שדרכו מתפתחת המודעות לגוף ולנפש. מתוך גישה זו יכול כל אדם בכל מצב גופני ונפשי לתרגל ולהפיק תועלת.

bottom of page