יוגה

חנן אלון סטודיו ליוגה וטיפולים

יוגה

​שיעורי היוגה בסטודיו "באלאנס" גבעתיים, למתחילים ומתקדמים במטרה לשפר את הבריאות. להיכנס לכושר, להוריד את רמות המתח והלחץ, למנוע ולהקל על כאבי הגב, מפרקים ושרירים, שיפור יציבה, חיזוק והגמשת הגוף, שיפור הביטחון והדימוי העצמי והשקטת המחשבות.

היוגה שאני מלמד היא בד"כ דינאמית היוצרת חוסן פיזי ונפשי מצד אחד ורוך מצד שני, הסגנון נקרא "פאוור יוגה".


מטרת היוגה בשבילי היא לשים דגש על הקשבה והתבוננות פנימה. נלמד לרכך את הגוף ע"י תנועתיות וכיצד לרכך את ה-Mind בעזרת נשימות והשקטת תנודות המחשבות, כל זאת כדי להתחבר למי שאנו באמת בכאן ועכשיו ולאפשר תחושות של סיפוק, שמחה וחופש.

כשמתרגלים יוגה מתעוררת תחושה של שמחה בלב, החיוך זורח על הפנים, טרדות היומיום מפחיתות את עוצמתן והרגשה חזקה מתעוררת של חיבור ללב, לגוף ולנשמה.
דמיינו שאתם לוקחים פסק זמן של שעה מהחיים, רק בשביל עצמכם ולא בשביל אף אחד אחר. 

שיעור יוגה פרטי

מיועד לתלמידים המעוניינים בתרגול אינטימי ומותאם אישית. מאפשר מרחב לשאלות, קבלת תיקונים ודגשים אשר קשה לקבל אותם במסגרת שיעור קבוצתי.

תרגולי יוגה בלימוד פרטי מותאם לקבוצות קטנות ויחידים, כאשר כל אחד ואחת מתרגל על פי הקצב האישי שלו. כולם יכולים ללמוד ולתרגל, גם מתחילים וגם מתקדמים.

תרגול אחד על אחד מאפשר התמקדות בעבודה עם פציעות, מחלות כרוניות או מצבים רגשיים מסוימים, ולהתאים למתרגל תנוחות ותרגילים המסייעים לשיקומו. מצבים כגון: פציעת ברכיים, גב, בעיות צוואר או מחלות מסוימות, או מבנה שלד מסוים.

 

השיעור מבוסס על פי מספר כלי עבודה רכות ו/או אקטיביות מתוך שיטת “פאוור יוגה” (Power-yoga) המשלבת פעילות פיזית דינמית ואינטנסיבית, נשימה אקטיבית קצבית ומלאה, והגברת יכולת הריכוז. שיטה זו, תורמת למיצוי היכולות הגופניות של כל אחד ואחת, ופיתוח היכולות המנטליות. שילוב זה יוצר גמישות, כוח פיזי, כושר גופני וסיבולת גבוהה, עמידות וחוסן גופני ומנטלי.

חנן אלון סטודיו ליוגה וטיפולים

מהי החשיבות והתרומה של שיעור יוגה פרטי?


​בעבר, באופן המסורתי היוגה הועברה ע"י מורה לתלמיד אחד על אחד. המורים הבינו את החשיבות של למידה בצורה זו על מנת להכיר את צרכיו הסובייקטיביים של התלמיד. שיעורים בקבוצה הם כיף, אנרגטיים ועוזרים להתחבר וליצור קהילה שאוהבת לתרגל יוגה. אולם, בקבוצה בד"כ מורים מתקשים להעביר את הידע ולתת תשומת הלב והדרכה ספציפית שלפעמים נדרשת לאדם מסוים או בתקופת זמן מסוימת.
יתרונות השיעור הפרטי


  • שיעור יוגה פרטי מאפשר לך לתרגל בסביבה אינטימית יותר. נוכל ביחד כבר עכשיו להתחיל מנקודת ההתחלה או להעמיק את התרגול הנוכחי שלך. שיעורי יוגה פרטיים הם הדרך המושלמת לעבוד על כל מיני בעיות רפואיות נקודתיות, פציעות או כל הגבלה מסוימת שאת/ה עשוי לחוות. אם את/ה חושש מהאפשרות של חזרתה של פציעה שהייתה בעבר נוכל לעבוד אחד-על-אחד ולהקנות לך כלים ותנוחות מסוימות או התאמה/וריאציות שונות לתנוחות שיאפשרו להימנע מפציעה חוזרת.
  • ​מניסיוני האישי והמקצועי בעבודה עם קבוצות גדולות של מתרגלים, הרבה פעמים ישנו חשש או מבוכה מסוימת לנסות תנוחות חדשות ואף מתרגלים נמנעים, מוותרים מראש או מפסיקים להגיע. האם את/ה מכיר/ה את ההרגשה? האם כבר אמרת לעצמך שיוגה זה לא בשבילך ושאתה לא מספיק גמיש כדי לעשות יוגה? ​בשיעור יוגה פרטי נוכל לעבוד על האתגרים שיעלו. שיעורי יוגה פרטיים מעניקים לך למעשה, הכנה טובה יותר על אותם היסודות הבסיסיים הרצויים על מנת שתוכל להרגיש יותר בנוח עם עצמך ועם תרגול בסביבה קבוצתית.
  • בקבוצה בד"כ יש רמות משתנות של מתרגלים. הרבה פעמים זה יכול להוביל אותך לבצע תנוחה לא כפי שהיא אמורה להיעשות. בזמן שיעור קבוצתי, זה הרבה פעמים קשה לראות את המדריך ואז צריך לראות מה אחרים עושים בזמן השיעור והנטייה היא לחקות אותם. אם המתרגל שלידך עושה זאת לא נכון אתה עלול להיפצע. בתור מורה יוגה בשיעור פרטי, אני לוקח את הזמן, ההשקעה והסבלנות להראות לך איך נכנסים ואיך יוצאים מתנוחות בצורה נכונה. במידת הצורך, אני אוכל גם להציע לך אביזרים או וריאציות שונות של תנוחות אשר יוכלו לתמוך בתרגול שלך.
  • ​בשיעור יוגה פרטי אני אוכל להתאים תרגול המותאם בדיוק לצרכיך. אם אתה צריך יותר גמישות של מפרקי הירכיים, אתה יכול לקבל שיעור שלם המתרכז אך ורק בזה. או אם אתה סובל מתחים נפשיים, אנחנו יכולים לעבוד על תרגילי נשימה למשך יותר זמן, רק בגלל שזה הצורך שלך. למעשה, נוכל לעבוד על תרגול, שיכול להקל על פציעה או בעיה (רפואית/פיזית/נפשית) מסוימת או מטרה ספציפית שברצונך לעבוד עליה ולהגשים אותה.
  • ​ישנם כל-כך הרבה סוגים, סגנונות ומקצבים של יוגה. בשיעור יוגה פרטי אוכל להתאים או להמליץ על הסוג המתאים בדיוק עבורך ע"י הבחנות מסוימות שקשורות לצרכיך, לגילך, מצבך הרפואי ועוד.
  • ​אם אתה מתרגל וותיק, אתה יכול גם להרוויח משיעור יוגה פרטי, במיוחד אם אתה רוצה להשקיע בעצמך ולקחת את התרגול שלך לשלב הבא. נוכל לעבוד מקרוב ולהדריך אותך לתנוחות יותר מאתגרות בסביבה בטוחה ומעוררת השראה.

חנן אלון סטודיו ליוגה וטיפולים

שיעור יוגה קבוצתי

התרגול מותאם לצרכים הייחודיים של כל תלמיד ותלמיד. בשיעורים נלמד להכיר את הגוף מבפנים, לשים לב לתחושות, להתבונן על הנשימה ולראות איך היא משפיעה ומחוברת לכל תנועה בגוף.

התרגול משלב מספר מרכיבים:

באנדות – נעילות אנרגטיות,המאזנות את מערכות הגוף ועוזרות בהחזקתו באופן יעיל במעברים בין האסאנות (תנוחות) ובאסאנות עצמן.

 

פרניאמה – נשימה בשם “אוג’אי”, המרחיבה את בית החזה, מסייעת להעלאת הריכוז, ומעניקה אנרגיה לגוף.

 

ויניאסה – מעברים המסייעים לשחרור שרירי הגב ולהנעת האנרגיה באופן בו הדופק עולה וסיבולת לב ריאה משתפרת.

השפעות תרגול יוגה

תרגול תנוחות יוגה בשילוב תרגילי נשימה, מטהרים את הגוף ואת הנפש ממשקעים שמצטברים בחיי היום יום.


התנוחות שומרות על הגוף יציב וקל ובאותה מידה - שומרות על הכרתנו - יציבה וקלה. הם מחזקות את הגוף ומשחררות אותו ממחלות. מפחיתות עייפות ומרגיעות את הנפש.


איך זה קורה?- בכל תנוחה ממוקמים האיברים באופן שונה, התנוחות עובדות באופן ישיר על אותם אברים (מחממות, מקררות, מרחיבות, מכווצות וכו').
תרגול קבוע של מתיחות מסדיר את המערכות הפיזיולוגיות והנפשיות.
אפשר לתרגל יוגה בכל גיל ובכל מצב. היוגה אינה תחרותית אלא התמודדות אישית, בקצב ובתהליך של האדם עם עצמו.


מידת הגמישות והיכולות לבצע תנוחות מורכבות דורשות אימון ממושך, הן לכשעצמן אינן המטרה הסופית, זהו כלי נוסף שדרכו מתפתחת המודעות לגוף ולנפש. מתוך גישה זו יכול כל אדם בכל מצב גופני ונפשי לתרגל ולהפיק תועלת.